Творчі перемоги ніжинського Молодіжного хору «Світич»

09

Июль 2019

Творчі перемоги ніжинського Молодіжного хору «Світич»

; Коментировать

хор

хор Об этом сообщает koryukivka-mayak.in.ua со ссылкой на СМИ.

хор
Один з кращих студентських хорів України – Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко, відсвяткувавши 25-річний ювілей, продовжує свій впевнений творчий поступ і дивує новими мистецькими здобутками.
Нещодавно у Туреччині відбувся інноваційний Міжнародний мистецький конкурс по відеозаписам – «Caspi Art». Згідно вимог конкурсу, для розгляду експертами міжнародного класу учасники мають надати програму власного публічного концертного виступу, розміщену на каналі You Tube. Молодіжний хор «Світич» виборов найвищу нагороду конкурсу – «Гран-прі» у категорії «Хорові колективи».
А днями «Світич» повернувся з Польщі, де презентував національних молодіжний хоровий рух України на 42-му Міжнародному багатожанровому фестивалі «Бидгощські музичні імпрези». На фестивалі у Бидгощі були представлені сучасні творчі формації з Білорусі, Грузії, Італії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туреччини, Угорщини, України, Чехії. Понад 20 колективів різних вікових груп – хори, оркестри, танцювальні ансамблі були прослухані спеціальним журі, що є винятковим явищем для фестивального формату.
Учасники отримали нагороди різного гатунку – кубки, грамоти, спеціальні призи, премії. Усі відзнаки були присуджені державними та громадськими інституціями.
Молодіжний хор «Світич» здобув Спеціальну нагороду Маршала Куявсько-Поморського Воєводства з грошовою премією 1700 злотих та Спеціальну нагороду «За краще виконання твору польського композитора» з грошовою премією 700 злотих, а також Почесний кубок фестивалю.
У програмі, що виконувалась під час конкурсного прослуховування у Бидгощі, «Світич» представив твори Г. Гаврилець, С. Монюшка, С. Гіббса, Е. Л. Уеббера та українські народні пісні в обробці М. Гобдича – Г. Черненка та О. Бондаренка. На виступі у Польщі виняткову майстерність продемонстрували провідний концертмейстер Галина Брюзгіна, а також солісти – лауреати Міжнародних конкурсів Ярослав Йотка, Світлана Подкользіна, Любов Пархоменко.
Усі цьогорічні творчі трофеї хор «Світич» присвячує визначним прийдешнім подіям: ювілею Ніжинської вищої школи та ювілею факультету культури і мистецтв.
Колектив хору «Світич» та його керівники висловлюють щиру вдячність депутатам Ніжинської міської Ради та Ніжинському міському голові А. В. Ліннику за підтримку польського турне та можливість представити мистецьку спільноту Ніжина у європейському культурному співтоваристві.
Людмила Шумська, професор кафедри вокально-хорової майстерності
НДУ імені Миколи Гоголя
Фото з ndu.edu.ua
хор

хор

хор

хор

хор

хор

хор

хор

хор

хор
Додати в:

Джерело статті: “https://pro.cn.ua/ua/press/116096”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий